O mně

Renata Štefková

Lektorka ženských kruhů, cvičení čchi-kung a pohybových hrátek pro děti

Miluji pohyb…“Život je pohyb-pohyb je život“

Cvičila i tančila jsem od dětství, byla jsem neposedné dítě. Měla jsem problémy s páteří, vyzkoušela jsem různé typy cvičení a později i různé styly tance. Postupně jsem došla k poznání, že to co mě nejvíce baví, je poznávání svého těla skrze pohyb. Zjistila jsem, že mi přináší nejvíce energie a uvolnění, vnímat každou část těla, každou buňku.

V dospělosti jsem začala rozvíjet tanec intuitivní a spontánní. Svým tělem v tanci vyjadřuji, to, co cítím, to, jak vnímám hudbu i ticho, potřeby svého těla i duše.

Ze cvičení jsem si vybrala čchi kung. Oslovil mne od první chvíle, kdy jsem jej vyzkoušela. Znamená pro mě cestu. Cestu vědomého konání i bytí. Vede mě a přináší mi energii, zdraví, radost a uspokojení.

Mou další velkou vášní je tvoření. Tvořivost vnímám jako nejvyšší formu našeho bytí. Odmalička jsem pletla, šila, malovala, skládala básničky, hodně četla, ráda se učila, snila, představovala si a věřila v něco, co nás přesahuje – v Lásku.

S radostí tvořím programy a kursy, kde se mohou lidé inspirovat, jak zlepšovat své zdraví,  jak se uvolnit, vnímat své tělo, cítit radost a energii.

Pro inspiraci si také chodím do přírody a snažím se žít v souladu s jejím rytmem. To mi dává sílu, klid a pocit bezpečí a propojení.

Velmi ráda se také inspiruji a učím od dětí. Jejich hravost, otevřenost, radost, spontánnost a živost mě velmi obohacují.

Vystudovala jsem gymnázium a pedagogickou školu.IMG_9646mala

To, co jsem vnímala, že je pro můj život důležité jako např. komunikace, zdravý životní styl, výchova dětí, vědomí těla, dotekové techniky, meditace, sexualita apd. jsem začala před 20 lety studovat na rozmanitých kursech osobního rozvoje .

Absolvovala jsem i Lektorské kursy vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství, aromaterapie, reflexní terapie, nenásilné komunikace, arteterapie, muzikoterapie, semináře waldorfské pedagogiky, Montessori pro MŠ, Školu vědomého rodičovství, a Školu přírodní léčby-živý čchi kung. A učím se stále, objevuji a poznávám…

Vášeň, otevřenost, propojení, respektující komunikace, spontánnost a poznání, že svůj život si můžeme každý tvořit svobodně a s láskou – to jsou mé dary, které nabízím ve všem, co dělám.